LokalitaSeznamte se s lokalitou

Benešov
Benešov je okresní město ve Středočeském kraji. Leží přibližně 40 km jihovýchodně od Prahy. Díky atraktivní poloze v krajině mezi řekou Sázavou a Vltavou je Benešov a jeho okolí turisticky oblíbenou lokalitou. Je kulturním centrem okresu a žije v něm více jak 16 000 obyvatel.

Díky své výborné dopravní dostupnosti do Prahy je také oblíbeným místem pro bydlení. V blízkosti Benešova se nachází mnoho zajímavých míst, jako např.:

Zámek Konopiště
Zámek Konopiště najdete přibližně 2 kilometry od města. V okolí zámku nezapomeňte navštívit krásnou přírodu. Začít můžete zámeckým parkem, kde vás během léta omámí nádherné růže mnoha barev v Růžové zahradě. Pokračovat můžete procházkou kolem revitalizovaného Konopišťského rybníka. Dalšími pamětihodnosti v okolí, které můžete navštívit jsou například zámek Jemniště, hrad Český Štemberk nebo zámek Vlašim.

Golf Resort Konopiště
Golf Resort Konopiště je jeden z nejkrásnějších golfových areálů u nás a naleznete jej 7 km od Benešova. Golf Resort Konopiště byl slavnostně otevřen v roce 2002 a jeho domovem je panství Tvoršovice. Nabízí mimo jiné hru na dvou 18ti jamkových mistrovských hřištích. Mezi další golfové areály nedaleko patří Pyšely a v brzké době i areál v Kácově.

Městská sportovní zařízení Benešov
Městská sportovní zařízení Benešov tvoří sportovní komplex zařízení. Tato zařízení jsou především vhodná a hojně využívaná širokou veřejností, sportovními kluby a oddíly. Řadíme mezi ně například zimní stadion, krytý bazén, tenisové kurty nebo v letních měsících využívaný otevřený bazén Dukelská s upravenou vodou a solárním ohřevem. V Benešově i blízkém okolí se nabízí řada možností pro různé sportovní aktivity. Oblíbené jsou v létě rekreační areály na Slapské přehradě a v zimě středisko Monínec.